Malumunuz kış mevsimi geldi. Yağışlı günler önümüzde. Etimesgut halı yıkama olarak, bizler de bu zorlu geçmesi beklenen kış şartlarına göre kendimizi hazırladık.

İşinde tecrübeli bir halı ve kilim yıkama şirketinin yüksek hijyen kalitesinde bir netice alabilmesi için gerçekten önemli prensiplerden biri de arındırıcı maddelerin hassas yapılı halılara ne tür yöntemlerle uygulanacağına karar vermektir. Bu noktada herkesin de bildiği gibi, iyi bir deterjan kullanabilmek halı yıkama işinin kalitesini çok etkiler.

Yıkanmış halıların hızlıca kurumasının sağlanmasında endüstriyel sıkma makinesiyle halıyı sıkmak, bu işin başarısı için büyük önem teşkil etmektedir. Endüstriyel sıkma makinesinde suyundan arındırılan halı ve kilimler güneşte bekletilmeye ihtiyaç duyar ki, güneş dezenfeksiyonu yalnızca bu yöntemle sağlanabilir. Yeterli oranda kuruması tamamlanan halılar kontrol amacıyla denetleme kısmına sevk olunur ve bu kısımda halıların son kontrolü ile beraber parfüm ve paketleme işleri yapılır. Son kontrol işleri sonuçlanmış olan halılar adreslerine göre bir araya getirilecek biçimde gruplanıp, dağıtım araçlarına sevk edilir ve belirlenen saatler içerisinde halılar ve yolluklar müşterilere teslim edilir.

Tecrübelerimize göre halıları yıkatırken kalite için temel şart olarak dikkat edilmesi gereken konu, halımızı temizleyecek kuruluşun halıların yıkanmasında tecrübe sahibi bir kilim ve halı yıkama firması olmasının gerekli olduğudur. Etimesgut kilim ve halı yıkamaya halıları manuel ya da bantlı yöntemle yıkatabilirsiniz ancak kaliteli deterjan kullanmak, halı yıkama işinin başarısını tamamen etkilemektedir. Bu işte kaliteli sonuç almak için ciddi hijyen sağlayan deterjanlar ile yıkama yapmak fazlaca önemlidir.

Yıkamada kullandığımız otomatik makineler ve bununla beraber gelişmiş şampuanlar bu mesleği neredeyse sıfır hatayla sürdürmemize yardımcı oluyor. Saydığımız bu sebeplerden dolayı en başından beri Etimesgut halı ve yolluk yıkama şirketi olarak bu inceliğin bilincindeyiz ki, firmamızda en kaliteli makineleri kullanan bir firma olarak biliniyoruz. Halı yıkama sistemlerindeki gelişmelerle beraber günümüzde iki tip halı ve kilim yıkama metodu ortaya çıkmıştır ki, bu sistemlerden ilki meç aracılığı ile yıkama olarak bilinen yöntem, ikincisi ise tam otomatik yıkama makinesi ile sürdürülen yıkama modelidir. Bilgisayarlı halı yıkama makineleriyle icra edilen yıkama işinin meçle yıkamaya göre bir çok yararı sayılabilir ve bu avantajlardan en önemli olanı belki de yıkama kalitesinin daha yüksek olmasıdır.

Halı yıkama işi de başka sektörler gibi endüstriyel ilerlemelerden pozitif yönde etkilenmiş bir iş koludur ki, teknolojik alandaki yeni teknikler sektörün standartını son derece üst seviyelere taşımıştır. Bir halının temizlenmesinden amaçlanan sağlıklı sonucu almak için profesyonellik gerektiren bir sürü normları sağlamak son derece önemlidir.

Halı yıkamada ilk adım, halı toplama aracının söylenilen zaman içerisinde yıkanacak malzemeyi almasıdır ve servis ile alakalı artı bir ödeme alınmamalıdır. Kaldı ki kaliteye önem veren bir temizlik şirketi geç kalmadan anlaşılan saatte verilen adreste olur. Kilim ve halıları yıkayacak bir şirketin işçilik kalitesi, iş ahlakına sahip personel ve bununla birlikte kullandığı deterjanların standartlara uygunluğuyla ölçülebilir.

Etimesgut halı yıkama fabrikasındaki yıkama mekanına nakledilmiş olan halı ve kilimler, karışmaması için özellikleri göz önüne alınarak ayrı bölümlere alınır çünkü, bütün halılar aynı makinede yıkanmamalıdır.

Hijyene önem veren bilinçli bir müşteri olarak şayet, istenmeyen sonuçlarla karşılaşmaktan endişeliyseniz, halılarınızı yıkatacağınız halı firmasına iş yaptırırken bir kısım önemli kuralları bilmeniz gerekiyor. Siz de temizlik kalitesine değer veren biriyseniz piyasada tutulan leke çıkarıcıları kullanan halı yıkama firmalarını seçmek mecburiyetindesiniz.