Halılar her evin adeta olmazsa olmazlarındandır. Her ne kadar zemin döşeme sistemleri gün be gün gelişmekteyse de, hemen hemen her evde birkaç halı mutlaka vardır. Halılar zaman zaman süpürülse de, halıdaki kirler bu şekilde temizlenemeyecektir. Bu yüzden de, halıların belirli periyotlarda yıkanması şarttır. Etimesgut halı yıkama fabrikamız kirli halılarınızı, kirlerinden arındırarak temiz ortamlara dönüştürür.

Makine sistemlerinin gelişmesiyle birlikte son yıllarda iki ayrı halı yıkama sistemi izlenmeye başlanmıştır ki, bu sistemlerden birincisi meçle yıkama diye tarif edilen yöntem, diğeri ise tam otomatik yıkama makinesi ile sürdürülen yıkama tipidir. Otomatik bantlı sistem halı ve kilim yıkama makineleri ile yapılan yıkama işinin elde yapılan yıkamaya göre pek çok faydası sayılabilir ki, bu yararların en mühim olanı belki de daha detaylı yıkama yapılmasıdır. Hijyen sağlamada kullandığımız otomasyonlu sistemler ve artı olarak üstün özellikli deterjanlar bu işi en az riskle tatbik etmemize imkan veriyor. Bu nedenle yıllardır Etimesgut halı ve yolluk yıkama olarak bu detayın farkındayız ve halıların yıkanmasında en iyi yıkama ve kurutma makinelerini kullanan bir firma olarak biliniyoruz.

Etimesgut otomasyonlu kilim ve halı yıkamaya halı ve yollukları eski sistem yahut ful otomatik teknikle yıkatabilirsiniz ama leke çıkarıcı deterjanın kalitesi, temizliğin başarı seyrini önemli ölçüde etkileyen bir özelliktedir. Kaldı ki olumlu neticeye ulaşmak için antibakteriyel özelliği olan endüstriyel deterjanlar ile uygulama yapmak oldukça önemlidir. Özellikle hijyen kalitesine gerekli özeni gösteren bir kimse iseniz tse belgeli deterjan kullanan halı yıkama işletmelerini seçmelisiniz. Kilim ve halıları yıkayacak bir şirketin ortaya koyduğu kalite, tecrübeli bir çalışma ekibi ve elinde bulundurduğu temizlik malzemelerinin standartlara uygunluğuyla ölçülür.

Yıkama işi bitirilen halıların hızlıca kurutulmasında bu iş için yapılmış bir sıkma makinesi kullanılması, kurumanın problemsiz halledilmesi için gerçekten önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesinin sıktığı halı ve yolluklar askılara asılmaya gereksinim duyar ki, güneşle dezenfeksiyon yalnızca bu koşulla sağlanabilir. Güneşli havada kuruması gerçekleşen halılar kontrol edilmesi maksadıyla son kontrol alanına sevk olunur ve bu bölümde lekelerin kontrolü ile beraber parfüm ve paketleme işleri yapılır. Son işleri neticelenen halı ve kilimler barkot numaralarına göre bir sıralama sağlanacak şekilde ayrılıp, dağıtım elemanlarına aktarılır ve bundan sonra belirlenen zamanda halı ve yolluklar verilen adrese ulaştırılır. Yıkamacılık ta diğer sektörler gibi endüstriyel ilerlemelerden fayda görmüş bir iş koludur ve mühendislik alanındaki son yenilikler işin kalite standartını çok yükseklere taşımıştır.

Firmamızın tecrübelerine göre halı ve yollukları yıkatırken iyi bir yıkama için bilinmesi gereken şey, halıların yıkattırılacağı firmanın hijyenik yıkamada kabiliyetli bir temizlik şirketi olması gerektiğidir. Yüksek temizlik gereksinimi olan halıların temizlenmesinden amaçlanan hijyenik sonucu almak için deneyim gerektiren bir çok normları yerine getirmek olmazsa olmaz önem arz etmektedir. Standartlara uygun hizmet bekleyen birisiyseniz ve şayet, sürpriz bir durumla karşılaşmaktan tedirginlik duyuyorsanız, yıkama yaptıracağınız yıkama firmasıyla seçerken önemli şeyleri bilmeniz gerekiyor.

Halı yıkama işlerinde birinci aşama ücretsiz servis aracının istenen zaman diliminde halıları almak için gelmesidir ve bu iş ile ilgili artı bir para talep edilmemelidir. Zaten özverili bir halı yıkama firması geç kalmadan istenen zamanda alır halıları. İşinde tecrübeli bir kilim ve halı yıkama firmasının kaliteli bir iş çıkarabilmesi için önemli ilkelerden birisi de halı yıkama şampuanlarının hassas yapılı halılara hangi tekniklerle uygulama yapılacağının tespitinin yapılmasıdır. Çünkü kabul etmek gerekir ki standartlara uygun bir halı şampuanı kullanıyor olmak temizlikle ilgili işlerin kalitesini çok etkiler.

Etimesgut halı yıkama servisiyle yıkama bölümüne nakledilmiş olan halı ve kilimler bir an evvel lekeleri tespit edilerek yıkamaya hazır hale getirilir zira değişik özellikteki halılar aynı yıkama tekniği ile yıkama yapılamamaktadır.