Etimesgut Halı Yıkama firmamız, mevsimsel şartlardan en az şekilde etkilenerek hızlı teslimat yapabilmektedir. Ücretsiz servisimiz günlük olarak Etimesgut’un tüm bölgelerini dolaşmakta, en kaliteli hizmeti vermek için, sürekli kendimizi geliştirmekteyiz.

Ortaya koymalıyız ki kilim ve halıları yıkatırken nitelikli bir yıkama için ilk önce bilinmesi gerekli olan konu, halımızı temizleyecek kuruluşun halıların yıkanmasında son derece titiz bir yıkama şirketi olmasındaki zaruriyettir. İşinde deneyim kazanmış bir halı yıkama şirketinin kaliteli işler ortaya koyabilmesi için hassasiyet gerektiren prensiplerden bir tanesi de deterjan ve leke çıkarıcıların farklı özelliklerdeki halılara ne tür usullerle kullanılacağıyla alakalı bilgi sahibi olmaktır. Çünkü kabul etmek gerekir ki, kaliteli şampuanlar kullanabilmek temizlikle ilgili işlerin kalitesini doğrudan belirlemektedir. Etimesgut halı yıkama çalışanlarınca yıkama alanına alınan halı ve kilimler karışmaması için cinsleri göz önüne alınarak gruplara ayrılır çünkü, her halı aynı makinede yıkanmamalıdır. Etimesgut kilim ve halı yıkamaya kilim ve halıları eski sistemle yahut tam otomatik sistemle yıkatabilirsiniz ancak iyi deterjan kullanmak, temizliğin kalite oranını net olarak etkilemektedir. Temizlik işlerinde başarılı bir neticeye varmak için ciddi hijyen sağlayan temizleyiciler ile uygulama yapmak çok önemlidir.

Son dönemlerde kullanılmaya başlanılan yeni makineler ve bunu destekleyen özel üretim leke çıkarıcılar bu mesleği en az hatayla uygulamamıza imkan sağlıyor. Bu sebeple her daim Etimesgut halı ve kilim yıkama firması olarak bu kritik noktanın bilincindeyiz ve piyasada bulunan kalitesi en yüksek olan makine modellerini kullanan bir firma olarak tanınıyoruz. Teknolojinin geldiği noktada günümüzde bir birinden farklı iki halı yıkama sistemi ortaya çıkmıştır ki, bunlardan birisi meç aracılığı ile yıkama şeklinde isimlendirilen teknik, diğeri ise otomatik makinelerle yapılan yıkama sistemidir. Otomasyonlu halı yıkama makinesi ile yaptığımız yıkama işinin eski tip yıkamaya göre bir çok faydası gösterilebilir ki, bunların içinde en mühim olanı zannederim çift yönlü yıkamadır.

Bu işlemlerde ilk adım firma aracının istenen sürede adresinize gelmesidir ve bu iş ile alakalı ek bir bedel verilmemelidir. Her halükarda memnun kalmayı umacağınız bir yıkama işletmesi hiç gecikmeden ve söz verdiği zamanda teslim alır halıları. Yıkamadan sonra halıların biran önce kurumasının gerçekleşmesinde sıkma makinesiyle nem almak kurumanın amaçlandığı gibi olması için çok önemlidir. Otomatik sıkma makinesinde suyundan arındırılan halılar gün ışığına ihtiyaç duyar ki bakterisiz kurutma ancak bu sayede sağlanır. Tam anlamıyla kuruması gerçekleşen halı ve kilimler kontrol edilmek üzere denetim alanına taşınır ve bu birimde halıların son kontrolü ile beraber paket ve parfümleme işlemleri yapılır. Son işleri de sonuçlanmış olan halı ve kilimler mahallelere göre bir arada tutulacak biçimde ayrılıp, dağıtım çalışanlarına gönderilir ve önceden anlaşılan zamanda halılar ve yolluklar müşterilere teslim edilir.

Özellikle hijyen kalitesine değer veren biriyseniz kalite belgeleri tam olan leke çıkarıcıları kullanan halı yıkama firmalarını tercih etmeniz gerekir.

Titiz birisi iseniz ve şayet, beklentilerinize cevap vermeyen durumlarla karşılaşmaktan tedirginlik içerisindeyseniz; halılarınızı vereceğiniz yıkama firmasını seçerken bir takım kuralları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Yün şagi yahut makine halılarının temizlenmesinden istenen sağlıklı neticeyi almak için deneyim gerektiren bazı şartlara uyulması son derece önemlidir.

Halılarımızı yıkayacak bir işletmenin işçiliğindeki kalite, işini benimsemiş personel kadrosu ve elinde bulundurduğu malzemelerin uygun standartlarda olmasıyla tespit edilir. Halı yıkama sanayisi de piyasadaki diğer işlerde olduğu gibi endüstriyel ilerlemelerden pozitif yönde etkilenmiş bir iştir ki, mühendislik alanındaki yeni teknolojik şartlar sektörün kalite standartını hakikaten çok üst düzeye taşımıştır.