Etimesgut halı yıkama firması olarak halılarınızın temizliğini en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Etimesgut halı yıkama halılarınızı sadece yıkamayıp aynı zamanda da dezenfekte ederek bütün mikroplardan arındırılmasını sağlamaya çalışır. Etimesgut halı yıkama müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutar.

Etimesgut halı yıkamaya halı ve yollukları eski sistemle yahut ta tam otomatik yöntemle yıkatabilirsiniz ama kaliteli deterjan kullanmak, temizliğin başarı seyrini neredeyse tamamen değiştirir. Halıların yıkanmasında beklenen sonuçlara ulaşmak için antibakteriyel deterjanlar kullanmak son derece önemlidir. Halı yıkama işlerinde ilk aşama, servisin söylenilen süre içerisinde adresinize gelmesidir ve bu işlem için artı bir ödeme alınmamalıdır. Bu anlamda kaliteli iş yapan bir halı yıkama işletmesi mutlaka söylediği saat aralığında almaya gelir halıları.

Bu alan da diğer sanayi işlerinde olduğu gibi teknik ilerlemelerden olumlu etki almış bir iş alanıdır ki, özellikle son gelişmeler yıkamanın standartını epeyce arttırmıştır. Yeni halı yıkama makineleri sayesinde günümüzde iki tip halı ve kilim yıkama tekniği izlenmeye başlanmıştır ki, bu metotlardan birincisi meç aracılığı ile yıkama şeklinde bilinen yöntem, ikincisi ise bantlı yıkama sistemiyle yapılan yıkama sistemidir. Bilgisayarlı halı ve kilim yıkama makinesiyle icra ettiğimiz yıkamanın manuel yıkamaya göre fazlaca avantajı gösterilebilir ki, bu avantajlardan en önemli olanı sanıyorum halının çift taraflı yıkanmasıdır. Deneyimlerimize göre halı ve yollukları yıkatırken beklenen kaliteye ulaşmak için her şeyden önce özen gösterilmesi gereken konu, yıkama işinin verileceği kuruluşun hijyen kalitesi konusunda profesyonel ekip sahibi bir halı yıkama işletmesi olmasına ihtiyaç olduğudur.

Başarılı bir halı yıkama işletmesinin başarısı seviyesi yüksek işler ortaya koyabilmesi için hassasiyet gerektiren kurallardan birisi de deterjan ve leke çıkarıcıların hassas halılara hangi metodlarla kullanılacağının kararına varmaktır. Bu anlamda kabul etmek gerekir ki, piyasada tutulan deterjanlar kullanabilmek temizlikle alakalı işlerin sonucunu doğrudan belirler. Halı ve kilimlerin çabuk bir şekilde kurumasının gerçekleşmesinde otomatik sıkma makinesi kullanılması, kurumanın problemsiz halledilmesi için son derece önemlidir. Otomatik sıkma makinesinin sıktığı halı ve kilimler gün ışığına ihtiyaç duyar ki, bakterilerin yok olması ancak bu yolla sağlanır. Askıda kurumuş olan halı ve yolluklar kontrol işlemleri için denetim masasına getirilir ve bu alanda halıların son kontrolü ile birlikte paketleme işlemleri yapılır. Poşetleme prosedürleri sonuçlanmış olan halı ve yolluklar kayıtlarına göre bir arada tutulacak şekilde toparlanıp, dağıtım araçlarına yönlendirilir ve önceden bilinen zamanda halı ve yolluklar müşterilere iade edilir.

Bu işlerde kaliteye azami derecede önem veren bir kimse iseniz piyasada geçerli deterjanlar kullanan halı ve kilim yıkama şirketlerini seçmeniz gerekir. Kaliteden anlayan bir müşteri olarak şayet, yeterince kaliteli olmayan bir sonuçla karşılaşmaktan korkuyorsanız, yıkama yaptıracağınız yıkama fabrikasına halılarınızı yıkatırken, bazı detayları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Etimesgut halı yıkama personeli tarafından yıkama bölümüne taşınan yıkanacak halı ve kilimler, bir an evvel dokuma özellikleri göz önüne alınarak yıkamaya hazır hale getirilir çünkü tüm halılar aynı şekilde yıkanamamaktadır.

Halıları temizleyecek bir kuruluşun işçiliğindeki kalite, iş ahlakına sahip bir çalışma ekibi ve kullandığı temizlik malzemelerinin kalitesiyle ölçülebilir. Hijyen sağlamada kullandığımız otomatik makineler ve ilaveten özel üretim sarf malzemeleri bu işleri neredeyse sıfır hatayla uygulamamıza imkan tanıyor. Bu vesileyle en başından beri Etimesgut halı ve yolluk yıkama olarak bu hususun bilincindeyiz ve fabrikamızda en çok kabul gören endüstriyel ekipmanları kullanıyoruz.

Her türlü halının temizlenmesinden istenen kaliteli sonucu kazanmak için özveri gerektiren bir çok koşulları oluşturmak son derece önemlidir.