Etimesgut halı yıkama olarak halıların rulo halinde sarılarak kesinlikle içine toz ve nem rutubet almayacak şekilde bağlanıp poşetlenerek taşınmasını öneriyoruz. Yoksa halımız içerisinde bakteriler üreyeceği gibi güvelenmede olabilecektir.Bu nedenle halıyı rulo yaparak bağlayıp poşetleyerek saklamak halı açısından daha sağlıklı olacaktır. Biz Etimesgut halı yıkama firması olarak yıkanmış kurumuş tertemiz olmuş halınızı parfümleyerek poşetleyerek nakliyesini gerçekleştiriyoruz. Halılar katlandığı zaman dokumasından kaynaklanan katlama izi olacağı gibi deformasyonda söz konusudur. Biz Etimesgut halı yıkama olarak halının kesinlikle katlanarak değil, rulo yaparak saklanmasını ve o şekilde taşınmasını tavsiye ederiz.

Bakteri tutma özelliği olan halıların yıkama işleminden amaçlanan kaliteli neticeyi sağlamak için uzmanlık gerektiren bazı kuralları yerine getirmek çok önemlidir. Halıları temizleyecek bir firmanın kalite göstergesi, deneyimli bir ekip ve bununla beraber, elinde bulundurduğu deterjan ve leke çıkarıcıların kalitesinin yüksek olmasıyla ölçülür.

Etimesgut halı yıkama servis personelince yıkama alanına taşınan yıkanacak halı ve kilimler, karışmaması için cinslerine bakılarak ayrı bölümlere alınır zira her halı aynı ekipmanlarla yıkanamaz. Yeni halı yıkama makineleri sayesinde son yıllarda farklı iki halı yıkama tekniği ortaya çıkmıştır ki, bu sistemlerden birincisi meç aracılığı ile yıkama diye bilinen yöntem, diğeri ise tam otomatik yıkama makinesi ile icra edilen yıkama metodudur. Tam otomatik sistemli halı ve kilim yıkama makinesiyle yapılan yıkama işlemlerinin elde yapılan yıkamaya göre bir çok faydası gösterilebilir ki, bunlar arasında en önemlisi zannediyorum personelden kaynaklanan hataların azalmasıdır. Profesyonel bir halı ve kilim yıkama fabrikasının kaliteli işler ortaya koyabilmesi noktasında gerekli ilkelerden bir tanesi de leke çözücülerin farklı halılara hangi metodlarla uygulama yapılacağının netleştirilmesidir. Bu manada herkes bilir ki piyasada tutulan leke çıkarıcılar kullanmak halı ve kilim yıkamanın kalitesini etkiler.

Halıların temizlenmesinde kullanılan yeni makineler ve ilaveten üstün vasıflı arındırıcılar yıkama işini hatasız bir şekilde yapmamıza imkan sağlıyor. Bundan ötürü eskiden beri Etimesgut halı ve kilim yıkama şirketi olarak bu kritik noktanın bilincindeyiz ve uygulamalarımızda en iyi bilinen endüstriyel makineleri kullanarak işimizi yapıyoruz. Etimesgut otomatik sistem kilim ve halı yıkamaya halı ve kilimleri eski sistem ya da ful otomatik teknikle yıkatabilirsiniz fakat kaliteli deterjan kullanımı, yıkamanın sonucunu direkt olarak değiştirir. Bu işlerde kaliteli sonuç almak için temizleme gücü yüksek deterjanlar uygulamak büyük öneme sahiptir.

Yıkanan halıların biran önce kurumasının gerçekleşmesinde otomatik sıkma makinesiyle halıyı sıkmak, bu işin istenen başarıya ulaşması için çok önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesinin sıktığı halı ve yolluklar gün ışığına gereksinim duyar ki, bakterisiz yıkama tam anlamıyla bu koşulla sağlanabilir. Yeterli miktarda kuruduğu anlaşılan halı ve yolluklar kontrol edilmesi maksadıyla kontrol masasına alınır ve bu masada leke kontrolleri ile birlikte poşetleme uygulamaları yapılır. Son aşamaları sonuçlanan halı ve yolluklar barkot numaralarına göre bir sıralama yapılacak biçimde toparlanıp, servis bölümüne sevk edilir ve böylece önceden anlaşılan zamanda halılar ve yolluklar teslimat adresine sevk edilir. Titiz biriyseniz ve şayet, gerekli beklentiyi karşılamayan neticelerle karşılaşmaktan korkuyorsanız, yıkama yaptıracağınız halı yıkama firmasını seçmeden evvel, bazı detayları göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Şayet yüksek kaliteye gerekli özeni gösteren biri iseniz iyi deterjan kullanan halı yıkama işletmelerini tercih etmelisiniz.

Halı yıkama işlerinde birinci aşama, firma aracının randevulaşılan sürede yıkanacak malzemeyi almasıdır ki bu iş ile ilgili herhangi bir bedel istenmemelidir. Bu anlamda kaliteli iş yapan bir halı yıkama şirketi geç kalmadan sözleşilen saatte verdiğiniz adrese gelir. Yıkama sektörü de öteki sektörlerde olduğu gibi teknolojik ilerlemelerden fayda görmüş bir iş alanıdır ki, mühendislik alanındaki yeni gelişmeler temizliğin niteliğini çok yükseklere taşımıştır.

Ortaya koymalıyız ki halı ve kilimleri yıkatırken hedeflenen yüksek kalite için özellikle bilinmesi gereken şey, halımızı temizleyecek firmanın temizlik ve hijyen sağlamada becerikli bir yıkama fabrikası olmasının gerekli olduğudur.