Halı yıkamada 12 yıldır kalite ve güvenin adresi Etimesgut halı yıkama olmaya devam ediyor. Siz de binlerce memnun müşterimizden birisi olmak için, irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşınız.

Yıkamada ilk aşama servis aracının söz verdiği zamanda yıkanacak malzemeyi almasıdır ki bu işlem ile alakalı ek bir para alınmamalıdır. Zaten işinde kurumsallaşmış bir halı temizleme şirketi hiç gecikmeden ve sözleşilen zamanda verilen adreste olur. Gerekli tecrübeye sahip bir halı yıkama firmasının kaliteli neticelere ulaşabilmesi için gerekli konulardan birisi de leke çözücülerin hassas yapılı halılara ne tür usullerle uygulama yapılacağı konusunu bilmektir. Zira tahmin edersiniz ki, kalite belgeleri tam olan leke gidericiler kullanabilmek halı yıkamanın kalitesini çok etkiler.

Etimesgut halı yıkama ücretsiz servisiyle yıkama bandına taşınmış olan halı ve kilimler öncelikle iplik özelliklerine göre farklı alanlara alınır zira farklı türdeki halılar aynı makinede yıkama yapılamaz. Değişen koşullarla birlikte günümüzde değişik iki halı yıkama yöntemi kullanılmaya başlanmıştır ki, bu sistemlerden bir tanesi meç kullanarak yıkama olarak adlandırılan yöntem, diğeriyse otomatik sistemle sürdürülen yıkama sistemidir. Tam otomatik sistemli halı yıkama makineleriyle yapılan yıkamanın eski uygulamalara göre pek çok faydası bulunur ki, bu avantajlardan en önemli olanı her halde yıkama kalitesinin daha yüksek olmasıdır.

Temizliğe önem veren birisiyseniz ve şayet, beklentinizin altında bir neticeyle karşı karşıya kalmaktan endişeliyseniz, halılarınızı yıkatacağınız halı yıkama fabrikasını seçmeden evvel bazı önemli detayları araştırıp bilgi edinmeniz gerekiyor.

Halı ve kilimlerin biran evvel kurumasının gerçekleşmesinde özel bir sıkma makinesinin kullanılması, kurutmanın başarısı için çok önemlidir. Sanayi tipi sıkma makinesiyle sıkılmış halı ve kilimler yine de askıya asılmaya gereksinim duyar ki, bakterilerin yok olması ancak bu şartla sağlanır. Askıda kuruması tamamlanan halı ve kilimler kontrol işlemleri için denetim masasına alınır ve bu masada leke kontrolleri ile beraber poşetleme uygulamaları yapılır.

Tüm aşamaları da neticelenen halılar adreslerine göre bir araya getirilecek şekilde düzenlenip, servis bölümüne yönlendirilir ve bundan sonra önceden anlaşılan zaman diliminde halı ve kilimler teslimat noktasına sevk edilir.

Lekeli halıların temizlenmesinden istenen hijyenik neticeyi almak için özveri gerektiren bazı özel koşulları oluşturmak gerekliliktir. Bu sektör de piyasadaki diğer sektörlerde olduğu gibi teknolojik ilerlemelerden etkilenmiş bir sektördür ve özellikle son dönemdeki yenilikler sektörün standartını gözle görülür oranda yükseltmiştir.

Fikir olması bakımından söylenebilir ki halı ve kilimleri yıkatırken kaliteli bir sonuç için her şeyden önce önem verilecek şey, yıkama işini vereceğimiz şirketin leke çıkarma ve temizlik konusunda bilgili bir halı ve kilim yıkama şirketi olmasının gerekliliğidir.

Etimesgut profesyonel halı ve yolluk yıkamaya halı ve kilimleri manuel olarak ya da bantlı yöntemle yıkatabilirsiniz fakat halı yıkama deterjanının kalitesi, yıkamanın sonucunu büyük oranda belirleyici özelliktedir. Kaldı ki kaliteli bir sonuç için temizleme gücü yüksek temizleyiciler ile yıkama yapmak son derece önemlidir.

Özellikle kullanmaya başladığımız makineler ve anbibakteriyel leke çıkarıcılar yıkamayı kusursuz bir şekilde sürdürmemize imkan tanıyor. Bu anlamda her zaman Etimesgut halı ve kilim yıkama olarak bu kritik noktanın farkındayız ve piyasadaki en kaliteli endüstriyel ekipmanları kullanıyoruz.

Yıkama yapacak bir şirketin yıkama kalitesi, iş disiplinine sahip eleman kadrosu ve kullandığı temizlik deterjanlarının yeterliliğiyle ölçülebilir.

Şayet hijyen kalitesine azami derecede önem veren biri iseniz iyi deterjanlarla çalışan halı yıkama işletmelerini tercih etmek mecburiyetindesiniz.