Halı yıkama fiyatları müşterilerimizin en dikkat ettiği konular arasında başı çekmektedir. Peki halı yıkamada fiyatı belirleyen en önemli etkenler nelerdir? Bunlar arasında en önemlisi yıkama yapan firmanın oto yıkamacı olup olmadığıdır. Oto yıkamacılarında halı yıkama sektörüne girişiyle birlikte hem kalitede hem de fiyatta düşüşler yaşanmıştır. Çünkü halı yıkama bu firmaların ikinci işleridir. Asıl işleri oto yıkama oldukları için aynı ortamda hem araba hem de halı yıkadıkları için maliyetleri de düşüktür. Fakat asla halılarınızı, bu işi profesyonel olarak yapan halı yıkama firmaları kadar temiz yıkayamayacaklardır. Biz Etimesgut halı yıkama olarak halılarınızı oto yıkamacılarda yıkatmamanızı tavsiye ederiz.

Kirlenmiş halınızın yıkama işleminden hedeflenen sağlıklı neticeyi almak için tecrübe gerektiren özel bazı normları sağlamak gerekmektedir. İşletmemizde kullanmaya başladığımız makineler ve gelişmiş deterjanlar mesleğimizi en az riskle sürdürmemize yardımcı oluyor. Bu yüzden bizler de Etimesgut halı ve yolluk yıkama olarak bu hususun farkındayız ki, halıların yıkanmasında en bilinen makine ve ekipmanları kullanan bir firma olarak tanınıyoruz.

Halı yıkayacak bir kuruluşun ortaya koyduğu kalite, özenli çalışan bir ekip ve bununla beraber kullandığı ekipmanların kalitesinin yüksek olmasıyla anlaşılabilir. Yıkamacılık sektörü de benzer işlerdeki gibi teknik ilerlemelerden fayda görmüş bir iştir ki, endüstriyel alandaki yeni gelişmeler işin standartını çok yükseklere taşımıştır. Yıkandıktan sonra halıların hedeflenen sürede kurumasının sağlanmasında otomatik bir sıkma makinesiyle nem almak, bu işin istenen başarıya ulaşması için çok önemlidir. Sanayi tipi sıkma makinesinden alınan halı ve yolluklar askıda bekletilmeye gereksinim duyar ki, iyi bir dezenfeksiyon ancak bu sayede sağlanabilir. Tam olarak kuruması tamamlanan halı ve yolluklar son kontrollerin yapılması için son kontrol birimine taşınır ve bu masada halıların son kontrolü ile beraber ambalajlama işleri yapılır. Ambalaj işlemleri de sonuçlanmış olan halı ve kilimler güzergahlara göre bir arada tutulacak biçimde ayrıştırılıp, servis personeline aktarılır ve söylendiği zamanda halı ve yolluklar teslimat noktasına sevk edilir.

Etimesgut halı yıkama tarafından yıkama bölümüne taşınmış olan yıkanacak halılar ilk olarak cinslerine bakılarak ayrı yerlere aktarılır zira her halı aynı şekilde yıkanamaz. Bu işlerde kusursuz hijyene azami derecede önem veren biri iseniz kalite standartları üst seviyede olan deterjanlar kullanan halı yıkama şirketlerini seçmek mecburiyetindesiniz.

Kaliteden anlayan bir müşteriyseniz ve şayet, kalitesiz bir sonuçla karşılaşmaktan endişeliyseniz halı yıkama işinizi vereceğiniz yıkama fabrikasını seçerken bazı önemli şeyleri bilip dikkatli olmanız gerekiyor. Söylemekte yarar var ki kilim ve halıları yıkatırken kaliteli bir netice için öncelikle göz önünde bulundurulması gereken şey, halı yıkama işimizi görecek işletmenin halıların yıkanmasında ileri derecede titiz bir halı ve kilim yıkama işletmesi olmasındaki gerekliliktir. Etimesgut yolluk ve halı yıkamaya kilim ve halıları eski usullerle veya otomatik sistemle yıkatabilirsiniz fakat iyi deterjan kullanmak, yıkama işinin başarısını önemli ölçüde etkileyen bir özelliktedir. Halı yıkamada kaliteli bir sonuç için antibakteriyel leke gidericiler uygulamak çok önemlidir.

Teknolojik destek sayesinde günümüzde ayrı iki halı yıkama sistemi izlenmeye başlanmıştır ki, bu tekniklerden birisi meçle elde yıkama olarak tabir edilen teknik, diğeri ise tam otomatik yıkama makinesi ile yapılan yıkama sistemidir. Bantlı halı ve kilim yıkama makineleri ile yaptığımız yıkama işinin elle yıkamaya göre bir çok faydası sıralanabilir ki, bu faydalardan en önemlisi zannederim halının çift taraflı yıkanmasıdır. Bu işlemlerde ilk aşama halıları alacak servisin belirlenen saatler içinde adresinize gelmesidir ve bu işlem ile alakalı ekstra bir ücret istenmemelidir. Zaten kaliteli iş yapan bir halı yıkama ve overlok firması özellikle sözleşilen saat aralığında alacaktır halılarınızı.

Yeterli imkana sahip bir halı yıkama fabrikasının hijyen kalitesi yüksek neticeler ortaya koyabilmesi için gerekli şeylerden bir tanesi de deterjanların farklı özelliklerdeki halılara hangi metodlarla kullanılacağını tespit etmektir. Zaten tahmin edersiniz ki kalite standartları üst seviyede olan bir halı şampuanı kullanmak halı yıkama işinin sonucunu kesin olarak belirleyici özelliktedir.