Ankara Etimesgut halı yıkama fabrikamız yıllardan bugüne halı yıkama işini en iyi biçimde yapmaya çalışmaktadır. Fabrikamız halı yıkama haricinde koltuk yıkama, battaniye yıkama ve yorgan yıkama işlemleri yapmaktadır. Etimesgut halı yıkama fabrikası tam otomatik halı yıkama makinesi kullanarak halıların üstünü yıkadığı gibi altını da yıkamaktadır. Bu bir çok müşteriye ilginç gelebilir ama bir çok firma halıların altını yıkamazlar. Onlar için halının altını yıkamak fazladan işçiliktir. Etimesgut halı yıkama için ise böyle bir durum söz konusu bile olamaz. Çünkü Etimesgut halı yıkama fabrikamız tam otomatik halı yıkama makinası kullanır.

Yıkama yapacak bir işletmenin kalitesi, bilgili ve tecrübeli eleman kadrosu ve bununla birlikte, kullandığı temizlik malzemelerinin standartlara uygunluğuyla tespit edilir. Yıkamada ilk adım, servisin söz verdiği zamanda yıkanacak malzemeyi almasıdır ki bu iş ile ilgili ekstradan bir ödeme istenmemelidir. Unutmayın profesyonel bir halı yıkama fabrikası kesinlikle söz verdiği sürede verdiğiniz adrese gelir.

Titiz birisi iseniz ve şayet, beklenmeyen bir neticeyle karşı karşıya gelmekten endişeleniyorsanız, halılarınızı vereceğiniz halı firmasıyla seçerken, bir kısım önemli şeyleri bilip dikkatli olmanız gerekiyor. İşine özen gösteren bir halı yıkama fabrikasının kusursuz bir sonuca varabilmesi için hassasiyet gerektiren aşamalardan birisi de deterjan ve leke çıkarıcıların farklı özelliklerdeki halılara hangi yöntemlerle uygulanacağı konusunun bir standarta bağlanmasıdır. Bu manada kabul edilen bir gerçektir ki, iyi leke çıkarıcılar kullanabilmek hijyen gerektiren işlerin kalitesini kesin olarak belirleyicidir. Temizlik sağlamada kullanılmaya başlanılan yeni makineler ve bunu destekleyen özel üretim leke çözücüler yıkama işini asgari hatayla tatbik etmemize olanak tanıyor. Buradan hareketle eskiden beri Etimesgut kilim ve halı yıkama olarak bu kritik noktanın farkındayız ve halı yıkamada en başarılı makine sistemlerini kullanıyoruz.

Bu alan da öteki sektörlerde olduğu gibi gelişen teknolojiden pozitif etki almış bir iş koludur ve sanayi alanındaki yeni teknikler sektörün kalitesini çok üst seviyelere taşımıştır. Halı ve kilimlerin hızlıca kurumasının gerçekleşmesinde otomatik sıkma makinesiyle halıyı sıkmak, bu işin beklenen başarıya ulaşması için çok önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesinde sıkılmış olan halı ve yolluklar askılara asılmaya ihtiyaç duyar ki, güneş dezenfeksiyonu sadece bu yöntemle sağlanabilir. Özel ortamlarda kuruduğu anlaşılan halı ve kilimler kontrol edilmesi için kalite kontrol alanına sevk edilir ve bu masada halıların son kontrolü ile birlikte paketleme çalışmaları yürütülür. Paketleme işleri de sonuçlanan halılar etiketlerine göre bir araya getirilecek şekilde gruplara ayrılıp, dağıtım birimine teslim edilir ve bundan sonra söylenilen saatler içerisinde halı ve yolluklar teslimat noktasına verilir.

Etimesgut halı yıkama servisiyle yıkama bandına getirilen halı ve kilimler önce lekelerine göre farklı bölümlere ayrılır zira farklı yapıdaki halılar aynı malzemelerle yıkanmaz. Her türlü halının yıkanmasından istenen başarılı neticeyi elde etmek için özveri gerektiren bir çok normların sağlanması gerekmektedir. Halı yıkamada temizliğe gereken önemi veren biriyseniz kaliteli deterjanlarla çalışan halı ve kilim yıkama fabrikalarını tercih edin.

Etimesgut deneyimli kilim ve halı yıkamaya halıları manuel ya da bantlı sistemle yıkatabilirsiniz fakat iyi deterjan kullanmak, yıkama işinin başarı oranını hatırı sayılır derecede etkilemektedir. Çünkü beklenen sonucu elde etmek için yüksek hijyen gücü olan temizleyiciler uygulamak fazlaca önemlidir. Deneyimlerimize göre halıları yıkatırken kaliteli bir netice için ilk olarak önem verilecek şey, halıları yıkayacak fabrikanın hijyenik yıkamada beceri kazanmış bir halı ve kilim yıkama kuruluşu olması gerektiğidir.

Teknolojik gelişmelerle birlikte son yıllarda iki farklı halı yıkama tekniği izlenmeye başlanmıştır ki, bu tekniklerden birisi meç aracılığı ile yıkama diye bilinen teknik, diğeri ise otomatik sistemle icra edilen yıkama sistemidir. Tam otomatik halı ve kilim yıkama makinesiyle yaptığımız yıkamanın meçle yıkamaya göre bir çok faydası vardır ki, bunların içinde en mühimi sanıyorum personel hatalarının en aza indirilmesidir.