Yıkama işlemleri tamamen biten halının durulama işlemi yapılır. Durulama yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, halımızda hiç bir kalıntı kalmayacak şekilde durulanmasıdır. Biz Etimesgut halı yıkama olarak durulama işleminin kesinlikle tazyikli suyla yapılmamasını öneriyoruz.

Teknolojik destek sayesinde günümüzde iki çeşit halı yıkama tekniği geliştirilmiştir ki, bunlardan birincisi manuel yıkama diye adlandırılan sistem, diğeriyse tam otomatik sistemlerle yapılan yıkama metodudur. Otomatik halı yıkama makineleriyle icra edilen yıkama işlemlerinin meçle yapılan yıkamaya göre bir sürü avantajı sayılabilir ve bu yararların en çok önem arz edeni her halde iki taraflı yıkamadır. İşletmemizde kullanılmaya başlanılan yeni makineler ve bunun yanında yeni nesil leke çıkarıcılar bu işi hatasız bir şekilde yapmamıza yardım ediyor. Buradan hareketle bizler de Etimesgut kilim ve halı yıkama şirketi olarak bu kritik noktanın farkında olduğumuz için fabrikamızda en iyi yıkama ve sıkma makinelerini kullanıyoruz.

Makine şagi ya da yün halıların yıkanmasından hedeflenen sağlıklı sonucu almak için profesyonellik gerektiren bir dizi koşullara uymak olmazsa olmaz önem arz etmektedir. Siz de hijyen kalitesine azami derecede önem veren biriyseniz kalitesiyle tanınan deterjan kullanan halı ve yolluk yıkama fabrikalarını seçmelisiniz. Etimesgut halı yıkama elemanları tarafından yıkama mekanına alınan halı ve kilimler bir birine karışmadan cinslerine bakılarak farklı alanlara alınır çünkü bütün halılar aynı malzemelerle yıkanamamaktadır.

Deneyimlerimize göre kilim ve halıları yıkatırken arzu edilen netice için özen gösterilmesi gereken konu, yıkama işini vereceğimiz fabrikanın lekelerin çıkarılması ve hijyen konusunda profesyonellerden oluşan bir halı yıkama işletmesi olması gerektiğidir. Kirlenen halıları yıkayan bir firmanın yıkama kalitesi, işine önem veren personel ve kullandığı endüstriyel ekipmanların yeterliliğiyle mukayese edilir.

Etimesgut halı ve yolluk yıkamaya kilim ve halıları eski sistem yahut ful otomatik teknikle yıkatabilirsiniz ancak deterjan kalitesi, halı yıkama işinin kalite oranını hatırı sayılır derecede etkiler. Halı yıkamada beklenen sonucu almak için bakterileri temizleyebilen temizlik maddeleri ile yıkama yapmak çok önemlidir. Halıların yıkanması işinde birinci aşama halı toplama servisinin belirlenen saatler arasında halıları almasıdır ki bu iş için fazladan bir para alınmamalıdır. Zaten iyi iş yapan bir temizlik firması kesinlikle söz verdiği sürede adresinizde olacaktır. Kaliteye önem veren birisiyseniz ve eğer, hijyen koşullarını sağlamayan sonuçlarla karşı karşıya gelmekten çekiniyorsanız, halılarınızı vereceğiniz yıkama fabrikasına halılarınızı verirken, önemli ayrıntıları araştırıp bilgi edinmeniz gerekiyor.

Yıkama işi bitirilen halıların biran evvel kurumasının sağlanmasında sıkma makinesinin kullanılması, bu işin sorunsuz halledilmesi için büyük önem teşkil etmektedir. Sanayi tipi sıkma makinesinde sıkılan halılar askılara asılmaya gereksinim duyar ki, bakterilerin yok olması tam manasıyla bu sayede sağlanabilir. Kurutma askılarında kuruduğu gözlemlenen halılar kontrol işlemleri için kalite kontrol masasına sevk olunur ve bu masada halıların son kontrolü ile birlikte paketleme işleri yapılır. Son kalan işleri tamamlanmış olan halı ve yolluklar kayıt makbuzlarına göre bir araya getirilecek şekilde ayrılıp, servis çalışanlarına yönlendirilir ve söylendiği zamanda halı ve kilimler teslimat adresine teslim edilir. Deneyimli bir kilim ve halı yıkama fabrikasının başarısı seviyesi yüksek neticeler çıkarabilmesi noktasında gerekli aşamalardan bir tanesi de deterjanların hassas yapılı halılara ne tür tekniklerle kullanılacağının kararına varmaktır. Bu anlamda kesin olarak bilinir ki, piyasada geçerli bir deterjan kullanmak yıkamanın kalitesini doğrudan belirler.

Bu sektör de diğer sektörler gibi endüstriyel gelişmelerden payına düşeni almış bir iş alanıdır ki, mühendislik alanındaki son gelişmeler temizliğin kalitesini son derece yükseklere taşımıştır.