Son dönemde uyguladığımız yeni teknikler ve bunun yanında özel üretim leke çıkarıcılar yıkama işini en az hatayla sürdürmemize olanak tanıyor. Bu sebeple biz de Etimesgut halı yıkama firması olarak bu şartın farkında olduğumuz için yıkama işlemlerimizde en kaliteli makine sistemlerini kullanıyoruz. Etimesgut bantlı sistem halı ve kilim yıkamaya kilim ve halıları manuel veyahut otomatik teknikle yıkatabilirsiniz fakat kaliteli deterjan kullanımı, yıkama işinin neticesini net olarak belirler. Bu anlamda kaliteli neticeye ulaşmak için antibakteriyel özellikte temizleyiciler ile çalışmak oldukça önemlidir.

Altını çizmek gerekirse kilim ve halıları yıkatırken arzu edilen netice için birinci olarak özen gösterilmesi gereken konu, kilim ve halıların yıkatılacağı kuruluşun hijyen kalitesi konusunda titiz ve özverili bir yıkama kuruluşu olması gerektiğidir. Yıkanmış halıların hedeflenen sürede kurumasının sağlanmasında bu iş için yapılmış bir sıkma makinesi kullanılması kurutmanın başarısı için çok önemlidir. Sıkma makinesinde suyundan arındırılan halı ve kilimler güneşle kurutulmaya gereksinim duyar ki iyi bir dezenfeksiyon yalnızca bu sayede sağlanır. Yeterince kuruyan halı ve kilimler kontrol edilmesi maksadıyla son denetim noktasına sevk olunur ve bu alanda leke kontrolleri ile birlikte ambalajlama ve parfümleme işlemleri yapılır. Tüm detaylı kontrol prosedürleri neticelenen halı ve kilimler numaralarına göre bir sıralama yapılacak biçimde planlanıp, dağıtım araçlarına aktarılır ve önceden anlaşılan zamanda halılar adreslerine teslim edilir. Halılarımızı yıkayacak bir kuruluşun kalitesi, işini seven personel kadrosu ve kullandığı endüstriyel ekipmanların kalite standartlarına uygunluğu ile ölçülebilir.

Etimesgut halı yıkama personeli tarafından yıkama alanına taşınan halılar önce özellikleri tespit edilerek gruplanır çünkü farklı özellikteki halılar aynı deterjanlarla yıkanamamaktadır. Teknolojik destek sayesinde son senelerde ayrı iki yıkama sistemi izlenmeye başlanmıştır ki, bu metotlardan bir tanesi meçle yıkama şeklinde isimlendirilen sistem, ikincisi de otomatik halı yıkama makinesiyle yapılan yıkama tipidir. Tam otomatik halı ve kilim yıkama makineleri ile icra ettiğimiz yıkama işinin önceki sisteme göre bir çok avantajı sayılabilir ve bu avantajların en mühim olanı zannederim yıkama kalitesinin daha yüksek olmasıdır.

Hijyenden ödün vermeyen birisiyseniz ve şayet, kötü sonuçlarla karşılaşmaktan çekince duyuyorsanız, halı yıkama işinizi vereceğiniz halı firmasını tercih ederken, bir takım konuları göz önünde bulundurmanız gerekiyor. İyi bir halı ve kilim yıkama işletmesinin kaliteli bir sonuca ulaşabilmesi noktasında gerçekten önemli ilkelerden biri de deterjan ve leke çıkarıcı maddelerin hassas halılara hangi yöntemlerle uygulanacağı konusunun bir kalite standartına kavuşturulmasıdır. Bu noktada bilinmelidir ki kalitesiyle tanınan leke çıkarıcı maddeler kullanmak hijyen gerektiren işlerin kalitesini doğrudan etkilemektedir. Halı yıkamada birinci aşama, ücretsiz servisin sözleşilen zaman diliminde halıları almasıdır ve bu işlem ile ilgili ilave bir ödeme istenmemelidir. Kaldı ki kaliteye önem veren bir halı temizleme fabrikası hızlıca ve belirtilen zaman aralığında teslim alır halıları.

Evlerde kullanılan halıların yıkanmasından amaçlanan başarılı neticeyi almak için uzmanlık gerektiren özel kuralların sağlanması olmazsa olmaz önem arz etmektedir. Özellikle hijyen kalitesine gerekli özeni gösteren biriyseniz kalite belgeleri tam olan deterjanlar kullanan halı yıkama firmalarını tercih etmeniz gerekir.