Azınlıkta olsa da bazı insanlar halılarını yıkatmak istediklerinde temiz hijyenik kaliteli yıkayan firmaları bırakarak hataya düşerler. Halılarını sırf ucuz yıkadıkları için bazı firmalara verirler. Bu tip firmalara yıkattığınız halılarınızı teslim alıp zeminlere serdiğinizde lekesinin çıkmadığını göreceksiniz. Etimesgut halı yıkama halılarınızı tertemiz tam otomatik makinalarla el değmeden yıkar teslim eder. Etimesgut halı yıkama garantili ve güvenilir yıkamasıyla sağlığınızı düşünür. Yaşamınıza kolaylıklar getirmek için çalışır.

İşini bilen bir kilim ve halı yıkama fabrikasının hijyen kalitesi yüksek sonuçlara ulaşabilmesi noktasında gerekli kurallardan bir tanesi de halı yıkama şampuanlarının farklı özelliklerdeki halılara ne tür metodlarla kullanılacağıyla ilgili tecrübeli olmaktır. Zaten iyi bilinmelidir ki standartlara uygun bir şampuan kullanıyor olmak bu işin kalitesini etkileyici niteliktedir. Halılarımızın gerekli zamanda kurutulmasında endüstriyel sıkma makinesinin kullanılması bu işin sorunsuz halledilmesi için çok önemlidir. Sıkma makinesinde sıkılan halı ve kilimler güneşte bekletilmeye gereksinim duyar ki bakterisiz yıkama ancak bu yöntemle sağlanabilir. Özel askılarda kuruması gerçekleşen halı ve yolluklar son kontrollerin yapılması için denetleme bölümüne sevk edilir ve bu masada tarama ile birlikte ambalajlama çalışmaları yürütülür. Bütün işleri tamamlanan halı ve kilimler kayıt makbuzlarına göre bir sıralama sağlanacak biçimde gruplanıp, dağıtım bölümüne teslim edilir ve söz verilen zamanda halı ve yolluklar teslimat noktasına sevk edilir.

Temizlikten anlayan birisiyseniz ve şayet, hijyen kalitesi düşük sonuçlarla karşı karşıya gelmekten korkuyorsanız, halılarınızı temizleteceğiniz yıkama firmasına karar vermeden önce, bazı önemli koşulları göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Halıların temizliğini yapacak bir fabrikanın ortaya koyduğu kalite, bilgili ve tecrübeli personel ve bununla birlikte kullandığı makinelerin uygun standartlarda olmasıyla mukayese edilir. Yıkama işlemlerinde ilk adım, firma aracının gelmesi gereken zaman içerisinde yıkanacak malzemeyi almasıdır ki bu işlem için ekstra bir ücret verilmemelidir. Kaldı ki memnun kalmayı umacağınız bir halı temizleme işletmesi mutlaka söylediği sürede verdiğiniz adrese gelir.

Etimesgut kilim ve halı yıkamaya halı ve yollukları elle veyahut bantlı sistemle yıkatabilirsiniz ama kullanılan deterjanların kalitesi, yıkamanın neticesini kesin bir şekilde belirler. Kaldı ki kaliteli sonucu almak için ciddi hijyen sağlayan endüstriyel deterjanlar ile çalışmak olmazsa olmaz öneme sahiptir. Halı ve kilim yıkamada kullanılan yeni makineler ve bunun yanında yeni nesil arındırıcılar işimizi en iyi şekilde sürdürmemize imkan sağlıyor. Bu nedenle ilk günden beri Etimesgut halı yıkama firması olarak bu önemli konunun bilincindeyiz ve fabrikamızda en kaliteli makine ve ekipmanları kullanmaya gayret ediyoruz.

Özellikle yüksek hijyene önem veren biri iseniz kaliteli leke çıkarıcıları kullanan halı ve yolluk yıkama işletmelerini tercih edin. Etimesgut halı yıkama çalışanlarınca yıkama bölümüne naklolunan halı ve kilimler karışmaması için lekeleri tespit edilerek yıkamaya hazırlanır zira farklı türdeki halılar aynı makineyle yıkanamaz. Özellikle söylemek gerekir ki halı ve yollukları yıkatırken beklenen kaliteye ulaşmak için temel şart olarak dikkatli olunacak konu, halıların verileceği fabrikanın yıkama ve leke çıkarmada özenli bir halı ve kilim yıkama kuruluşu olmasının gerekli olduğudur.

Teknolojik gelişmelerle birlikte son senelerde iki türlü yıkama tekniği uygulanmaya başlanmıştır ki, bunlardan birincisi elle yıkama şeklinde adlandırılan sistem, ikincisi de otomatik makinelerle yapılan yıkama sistemidir. Tam otomatik sistemli halı yıkama makinesi ile icra ettiğimiz yıkamanın elle yıkamaya göre bir çok avantajı sayılabilir ki, bu avantajlardan en dikkat çekicisi belki de daha özenli bir yıkama yapılmasıdır. Yıkamacılık ta piyasadaki diğer sektörler gibi teknik ilerlemelerden olumlu etki almış bir sektördür ki, özellikle yeni teknik imkanlar işin kalitesini gözle görülür biçimde yükseklere taşımıştır.

Yoğun kullanılan halıların temizlenmesinden istenen sağlıklı sonucu elde etmek için deneyim gerektiren bir takım normları oluşturmak olmazsa olmaz önem arz etmektedir.