Etimesgut Halı Yıkama fabrikamız ucuz halı yıkama vaadiyle piyasada kendisine yer bulma gayreti içerisinde olan bir firma değildir. Firma olarak benimsediğimiz fiyat politikaları her zaman için fiyat performans odaklı olarak belirlenmektedir. Tüm maliyet ve girdi hesaplamalarıyla birlikte değerlendirdiğimizde, ekonomik fiyatlarla hizmet verdiğimiz görülüyor.

Yıkanan halıların hedeflenen sürede kurumasının sağlanmasında otomatik sıkma makinesi kullanmak kurumanın başarısı için çok önemlidir. Santrifüj makinesinde suyu alınan halılar güneş ışığına ihtiyaç duyar ki bakterilerin yok olması bir tek bu şartla sağlanır. Yeterli oranda kuruması tamamlanan halı ve kilimler kontrol işlemleri için son denetim bölümüne sevk olunur ve bu alanda leke kontrolleri ile beraber paket işlemleri yapılır. Ambalaj aşamaları da neticelenen halı ve kilimler mahallelere göre bir sıralama yapılacak şekilde toparlanıp, dağıtım çalışanlarına aktarılır ve böylece önceden bilinen gün ve saatte halı ve yolluklar teslimat noktasına sevk edilir. Yıkama işlerinde yüksek kaliteye gereken önemi veren biri iseniz piyasada geçerli leke gidericileri kullanan halı yıkama firmalarını seçmek mecburiyetindesiniz.

Halı yıkama işlerinde ilk aşama, halı toplama aracının belirlenen saatte vereceğiniz adrese gelmesidir ve bu işlem ile alakalı herhangi bir para talep edilmemelidir. Bu anlamda kaliteye önem veren bir halı yıkama ve overlok fabrikası kesinlikle vaat ettiği saatte verdiğiniz adrese gelir.

İşinde tecrübe kazanmış bir halı yıkama firmasının başarılı işler ortaya koyabilmesi noktasında önemli hususlardan biri de deterjanların farklı halılara ne tür yöntemlerle kullanılacağının tespitinin yapılmasıdır. Bu anlamda kabul edilen bir gerçektir ki kalitesiyle tanınan bir şampuan kullanıyor olmak halı yıkama işinin sonucunu direkt olarak etkiler. Hijyeni önemseyen bir kimse olarak eğer, kalitesiz durumlarla karşılaşmaktan endişeleniyorsanız, yıkama işinizi vereceğiniz yıkama fabrikasını seçmeden evvel bazı ayrıntıları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Özellikle söylemek gerekir ki halı ve yollukları yıkatırken arzu edilen netice için her şeyden önce dikkatli olunacak konu, halı yıkama işimizi görecek şirketin hijyen kalitesi konusunda ileri derecede titiz bir temizlik şirketi olmasına ihtiyaç olduğudur. Yeni halı yıkama makineleri sayesinde günümüzde iki farklı halı yıkama sistemi ortaya çıkmıştır ki, bunlardan birisi meç aracılığı ile yıkama diye anılan yöntem, diğeri ise bantlı yıkama sistemiyle yapılan yıkama sistemidir. Bilgisayarlı halı yıkama makinalarıyla icra ettiğimiz yıkama işlemlerinin önceki sisteme göre pek çok avantajı sayılabilir ve bunların en önemlisi her halde fırça baskısının daha yüksek olmasıdır.

Etimesgut halı yıkama servis personelince yıkama alanına getirilmiş olan halı ve kilimler ilk önce özelliklerine bakılarak farklı bölümlere ayrılır zira bütün halılar aynı ekipmanlarla yıkanmamalıdır. Halıların temizliğini yapacak bir firmanın yıkama kalitesi, disiplinli eleman kadrosu ve bununla beraber, kullandığı endüstriyel ekipmanların yüksek kalitede olmasıyla mukayese edilir.

Etimesgut otomatik sistem halı yıkamaya halı ve yollukları manuel olarak yahut ta otomasyonlu yöntemle yıkatabilirsiniz fakat kullanılan deterjanların kalitesi, halı yıkamanın başarısını önemli ölçüde belirler. Bu anlamda başarılı bir neticeye varmak için antibakteriyel özellikte endüstriyel deterjanlar ile yıkama yapmak büyük önem arz etmektedir.

Yıkama sektörü de diğer sanayi işlerinde olduğu gibi ilerleyen teknolojiden pozitif yönde etkilenmiş bir iş koludur ki, mühendislik alanındaki yeni gelişmeler temizliğin standartını gerçekten üst düzeye taşımıştır.

Bakterilerden arınmasını istediğiniz halıların yıkanmasından amaçlanan sağlıklı neticeyi sağlamak için özen gerektiren bir dizi koşullara uymak olmazsa olmaz önem arz etmektedir.

Son dönemde kullandığımız yeni cihazlar ve bununla beraber geliştirilmiş leke çözücüler işimizin gereğini hatasız bir şekilde tatbik etmemize imkan tanıyor. Bu saydıklarımızdan dolayı yıllardır Etimesgut halı ve kilim yıkama firması olarak bu kritik noktanın farkındayız ve firmamızda en iyi bilinen makine sistemlerini kullanma eğilimindeyiz.