Etimesgut Erler Mahallesi bölgesinden kaliteli ve garantili halı yıkama ücretsiz servis talepleriniz için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Yıkama yapacak bir işletmenin işçiliğindeki kalite, iş disiplinine sahip eleman kadrosu ve bununla beraber kullandığı endüstriyel ekipmanların kalitesinin yüksek olmasıyla bilinir. Yıkama işi bitirilen halıların gereken sürede kurumasının gerçekleşmesinde profesyonel sıkma makinesi kullanılması, kurutmanın başarılı olması için çok önemlidir. Sanayi tipi sıkma makinesinde suyu alınan halılar güneşte bekletilmeye ihtiyaç duyar ki, bakterisiz kurutma sadece bu yolla sağlanabilir. Kurutmalıklarda kuruduğu anlaşılan halı ve yolluklar son kontrollerin yapılması için denetim noktasına alınır ve burada leke kontrolleri ile beraber parfümleme ve ambalajlama işlemleri yapılır. Ambalaj işleri de sonuçlanmış olan halı ve yolluklar kayıt makbuzlarına göre bir sıralama yapılacak biçimde gruplanıp, sevkiyat bölümüne yönlendirilir ve böylece belirtilen saatler arasında halı ve kilimler verilen adrese teslim edilir.

Özellikle söylemek gerekir ki yolluk ve halıları yıkatırken beklenen neticeyi almak için her şeyden önce dikkatli olunacak konu, halıların yıkattırılacağı işletmenin leke çıkarma ve temizlik konusunda profesyonellerden oluşan bir halı ve kilim yıkama kuruluşu olması gerektiğidir.

Özellikle temizlik kalitesine gerekli özeni gösteren biri iseniz kalitesi kanıtlanmış deterjanlarla çalışan halı yıkama firmalarını seçmek zorundasınız. Yün şagi yahut makine halılarının yıkanmasından amaçlanan kaliteli neticeyi almak için uzmanlık gerektiren bir dizi kuralların yerine getirilmesi son derece önemlidir.

Kilim ve halı yıkamada birinci aşama halı toplama servisinin söz verdiği zaman içerisinde halılarınızı almaya gelmesidir ve bu iş ile ilgili ekstradan bir ücret verilmemelidir. Unutmayın kaliteli iş yapan bir temizlik fabrikası bir şekilde vaat ettiği saat aralığında alacaktır halılarınızı. Temizlikten ödün vermeyen birisiyseniz ve şayet, olumsuz neticelerle karşılaşmaktan endişeliyseniz; yıkama yaptıracağınız halı firmasını seçerken, bazı önemli hususları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Etimesgut halı yıkama tarafından yıkama alanına alınan halı ve kilimler bir birine karışmadan özelliklerine bakılarak gruplanır çünkü, farklı özellikteki halılar aynı makineyle yıkanamaz. Yıkamacılık sektörü de diğer işlerdeki gibi endüstriyel ilerlemelerden etkilenmiş bir iş koludur ve mühendislik alanındaki son dönem yenilikleri sektörün kalite standartını oldukça üst seviyelere taşımıştır.

İlerleyen teknoloji ile beraber son yıllarda iki tip yıkama yöntemi uygulanmaya başlanmıştır ki, bu yöntemlerden birincisi meçle yıkama diye tabir edilen sistem, ikincisiyse otomatik sistemle icra edilen yıkama sistemidir. Çok programlı otomatik halı yıkama makineleriyle yapılan yıkama işlemlerinin elde yapılan yıkamaya göre pek çok yararı gündeme gelir ve bunların içinde en mühimi belki de daha detaylı yıkamadır.

Uzun süredir bu işi yapan bir halı yıkama işletmesinin kaliteli işler çıkarabilmesi için gerekli prensiplerden birisi de leke çözücülerin çeşitli halılara hangi tekniklerle kullanılacağı konusunda bilgili olmaktır. Zira kabul etmek gerekir ki kaliteli bir halı şampuanı kullanmak yıkamanın kalitesini etkiler.

Hijyen kazandırmada uygulanan yeni teknikler ve ilaveten üstün vasıflı sarf malzemeleri işimizin gereğini en az riskle yapmamıza olanak tanıyor. Bu saydıklarımızdan dolayı her zaman Etimesgut halı yıkama olarak bu önemli durumun farkındayız ki, piyasadaki en başarılı makineleri kullanmaya devam ediyoruz.

Etimesgut profesyonel halı ve yolluk yıkamaya yolluk ve halıları eski tip veya ful otomatik yöntemle yıkatabilirsiniz ancak antibakteriyel deterjan kullanımı, yıkama işinin kalite derecesini direkt olarak değiştirir. Kaldı ki kaliteli bir sonuç için antibakteriyel özellikte leke çıkarıcılar kullanmak büyük önem arz etmektedir.