Bağlıca ve Yapracık Toki bölgelerinden halı yıkama hizmeti almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Yıkama yapacak bir kuruluşun kalitesi, işinde uzmanlaşmış eleman kadrosu ve bununla beraber kullandığı deterjanların kalite standartlarına uygunluğu ile ölçülür.

Bu alan da öteki sanayi dallarındaki gibi teknolojik ilerlemelerden fayda sağlamış bir iş alanıdır ki, endüstriyel alandaki yeni buluşlar işin niteliğini gözle görülür biçimde üst düzeye çıkartmıştır.

Artık kullanılan yeni ekipmanlar ve anbibakteriyel şampuanlar yıkama işini kusursuz bir şekilde sürdürmemize imkan sağlıyor. Bu nedenle biz de Etimesgut Halı Yıkama şirketi olarak bu şartın farkında olduğumuz için yıkamada en iyi bilinen yıkama ve sıkma makinelerini kullanma çabasındayız. Altını çizmeliyiz ki halıları yıkatırken kalite için ilk önce bilinmesi gereken şey, halılarımızı teslim edeceğimiz fabrikanın temizlik ve hijyen sağlamada kabiliyetli bir halı ve kilim yıkama firması olmasındaki zaruriyettir.

Halıların yıkanması işinde birinci aşama servisin söylenilen zamanda adresinizde bulunmasıdır ki bu iş ile alakalı ekstra bir bedel alınmamalıdır. Zaten iyi bir halı yıkama firması geç kalmadan sözleşilen saatte verilen adreste olur. Temiz iş bekleyen birisi olarak eğer, yetersiz sonuçlarla karşılaşmaktan endişeleniyorsanız, yıkama işinizi vereceğiniz yıkama fabrikasına karar vermeden önce bir kısım önemli hususları bilmelisiniz.

Siz de hijyen kalitesine bakan biri iseniz piyasada tutulan şampuanları kullanan halı ve yolluk yıkama fabrikalarını tercih etmek zorundasınız. Bağlıca ve Yapracık Toki profesyonel yolluk ve halı yıkamaya halıları eski tip yahut otomasyonlu yöntemle yıkatabilirsiniz ancak iyi deterjan kullanmak, bu işin neticesini önemli ölçüde belirleyicidir. Halı yıkama işlerinde kaliteli sonucu almak için antibakteriyel özelliği olan şampuanlar kullanmak olmazsa olmaz öneme sahiptir.

İşinde tecrübeli bir halı, kilim ve yolluk yıkama firmasının yüksek kalitede bir sonuç alabilmesi noktasında belki de en önemli kurallardan birisi de halı yıkama deterjanlarının hassas yapılı halılara ne tür metodlarla uygulanacağı konusunun bir standarta bağlanmasıdır. Çünkü bilinmelidir ki kalitesi kanıtlanmış deterjanlar kullanmak temizlikle alakalı işlerin sonucunu etkileyici niteliktedir. Halı ve kilimlerin çabucak kurumasının sağlanmasında sanayi tipi bir sıkma makinesinin kullanılması bu işin istenen başarıya ulaşması için çok önemlidir. Sanayi tipi sıkma makinesinin sıktığı halı ve yolluklar askılara asılmaya ihtiyaç duyar ki bakterilerin yok edilmesi yalnızca bu koşulla sağlanır. Gün ışığında kuruması tamamlanan halılar kontrol edilmek üzere sonuç birimine alınır ve bu kısımda halıların son kontrolü ile birlikte parfümleme ve ambalajlama çalışmaları yürütülür. Paket işlemleri de sonuçlanan halılar barkot numaralarına göre bir sıralama sağlanacak biçimde gruplara ayrılıp, dağıtım bölümüne teslim edilir ve bundan sonra belirlenen saatler içerisinde halı ve yolluklar verilen adrese ulaştırılır.

Bağlıca ve Yapracık Toki halı yıkama tarafından yıkama yapılacak yere taşınan halı ve kilimler, bir birine karışmadan dokuma türleri göz önüne alınarak gruplara ayrılır çünkü, farklı özellikteki halılar aynı yıkama tekniği ile yıkanmaz.

Halı ve yollukların yıkama işleminden hedeflenen hijyenik neticeyi elde etmek için uzmanlık gerektiren bazı koşullara uymak gereklidir. Halı yıkama sistemlerindeki gelişmelerle beraber günümüzde iki değişik yıkama sistemi izlenmeye başlanmıştır ki, bu yöntemlerden birisi meçle elde yıkama şeklinde tabir edilen yöntem, diğeri ise tam otomatik yıkama makinesi ile sürdürülen yıkama sistemidir. Otomatik programlı halı yıkama makineleriyle sürdürdüğümüz yıkama işinin eski sisteme göre bir sürü yararı sıralanabilir ki, bunlar arasında en önemli olanı sanıyorum halının arka yüzünün de yıkanmasıdır.