Etimesgut’un askeri lojmanlar bölgesine halı yıkama hizmeti veriyoruz. Kara, hava ve deniz lojmanları bölgesinden bizlerle irtibat kurabilirsiniz.

İşletmemizde kullanmaya başladığımız makineler ve artı olarak anbibakteriyel leke çözücüler işimizin gereğini en iyi şekilde sürdürmemize olanak tanıyor. Buradan hareketle her zaman Etimesgut kilim ve halı yıkama fabrikası olarak bu önemli konunun farkındayız ki, yıkama uygulamalarımızda kalitesiyle bilinen endüstriyel makineleri kullanıyoruz. Makine sistemlerinin gelişmesiyle birlikte son senelerde ayrı iki halı yıkama tekniği ortaya çıkmıştır ki, bu tekniklerden birisi meç kullanarak yıkama olarak bilinen teknik, diğeriyse tam otomatik yıkama makinesi ile icra edilen yıkama sistemidir. Otomasyonlu halı ve kilim yıkama makinesiyle icra edilen yıkama işlemlerinin meçle yıkamaya göre bir sürü faydası sayılabilir ki, bunlardan en çok önem arz edeni belki de daha fazla yıkayıcı fırça kullanılmasıdır.

Yıkaması tamamlanmış halıların hızlı bir şekilde kurumasının gerçekleşmesinde endüstriyel sıkma makinesiyle nem almak kurutmanın problemsiz halledilmesi için büyük önem teşkil etmektedir. Otomatik sıkma makinesinde suyu alınan halı ve kilimler askıya alınmaya gereksinim duyar ki bakterisiz yıkama ancak bu metotla sağlanır. Gerektiği kadar kuruduğu anlaşılan halı ve kilimler son kontrollerin yapılması için denetleme kısmına taşınır ve bu kısımda tarama, fırçalama ile beraber ambalaj işlemleri yapılır. Ambalajlama işlemleri tamamlanmış olan halılar barkot numaralarına göre bir sıralama yapılacak şekilde planlanıp, servis çalışanlarına aktarılır ve bundan sonra belirlenen saatler içerisinde halı ve yolluklar müşterilere teslim edilir.

Kaliteli hizmet bekleyen birisiyseniz ve şayet, hijyen kalitesi düşük bir durumla karşılaşmaktan çekiniyorsanız; halılarınızı temizleteceğiniz yıkama firmasını seçerken bazı hususları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Tecrübeler ortaya koyuyor ki yolluk ve halıları yıkatırken sonradan üzülmemek için her şeyden evvel önem verilmesi gereken konu, yıkama işinin verileceği fabrikanın temizlik konusunda bilgi ve deneyim sahibi bir yıkama şirketi olmasının gerekli olduğudur.

Etimesgut halı yıkama tarafından yıkama birimine getirilen yıkanacak halılar bir an önce türleri göz önüne alınarak gruplanır çünkü farklı türdeki halılar aynı ekipmanlarla yıkanmaz. Etimesgut halı yıkamaya yolluk ve halıları eski sistemle veya ful otomatik sistemle yıkatabilirsiniz fakat kaliteli deterjan kullanmak, yıkamanın kalitesini direkt manada belirleyicidir. Bu anlamda istenen bir neticeye varmak için yüksek hijyen gücü olan leke gidericiler ile yıkama yapmak büyük öneme sahiptir.

Halı yıkama sektörü de başka sektörlerde olduğu gibi teknik ilerlemelerden payına düşeni almış bir iştir ki, mühendislik alanındaki son gelişmeler yıkamanın kalitesini ciddi manada üst seviyelere yükseltmiştir. Yıkama işlerinde temizlik kalitesine gerekli özeni gösteren biri iseniz piyasada geçerli leke gidericileri kullanan halı ve kilim yıkama firmalarını seçmek zorundasınız.

Yıkama yapacak bir kuruluşun yaptığı işteki kalite, iş disiplinine sahip bir ekip ve kullandığı temizlik deterjanlarının kalite standartlarına uygunluğu ile bilinir.

Kirlenmiş halınızın temizlenmesinden hedeflenen başarılı neticeyi sağlamak için profesyonellik gerektiren kimi kurallara uyulması zorunluluktur.

Yeterli iş tecrübesi olan bir kilim ve halı yıkama işletmesinin kusursuz neticeler çıkarabilmesi noktasında gerekli ilkelerden birisi de halı yıkama deterjanlarının çeşitli halılara hangi yöntemlerle kullanılacağıyla alakalı seçici olmaktır. Zaten kesin olarak bilinir ki tse belgeli şampuanlar kullanmak halı yıkamanın kalitesini direkt olarak belirler.

Bu işlemlerde ilk aşama halı yıkama servisinin belirlenen zaman içerisinde halıları almaya gelmesidir ki bu iş ile ilgili ilave bir para istenmemelidir. Unutmayın kaliteli iş yapan bir halı temizleme işletmesi kesin olarak sözleşilen saatte verilen adreste olur.