Etimesgut Alsancak Mahallesi bölgesindeki halı, kilim, yolluk, battaniye yorgan yıkama konusundaki ihtiyaçlarınız için, firmamızın 0312 226 30 29 nolu telefonunu arayabilirsiniz.

Bu işlerde hijyene gerekli özeni gösteren biri iseniz kalitesiyle tanınan deterjanlarla çalışan halı yıkama fabrikalarını tercih etmek zorundasınız. Gerekli tecrübeye sahip bir halı, kilim ve yolluk yıkama firmasının yüksek kalitede bir netice çıkarabilmesi için belki de en önemli hususlardan biri de ağartıcı maddelerin çeşitli halılara ne tür usullerle kullanılacağı konusunun bir standarta bağlanmasıdır. Bu manada ortada olan bir gerçektir ki, yüksek düzeyde kaliteli leke çıkarıcı maddeler kullanmak yıkama işinin sonucunu belirleyici niteliktedir.

Etimesgut halı yıkama işletmesindeki yıkama bölümüne getirilmiş olan halılar, önce özellikleri tespit edilerek yıkamak üzere hazırlanır zira bütün halılar aynı şekilde yıkanamamaktadır. Özellikle kullandığımız yeni cihazlar ve üstün özellikli leke çıkarıcılar bu mesleği en iyi şekilde sürdürmemize yardım ediyor. Bundan dolayı yıllardır Etimesgut halı yıkama olarak bu işin bilincindeyiz ve fabrikamızda kalitesiyle bilinen otomasyon sistemlerini kullanmayı prensip edinmiş durumdayız.

Tecrübelerimiz gösteriyor ki halı ve yollukları yıkatırken beklentilerinizin karşılanması için birinci olarak dikkat edilecek şey, yıkama işini vereceğimiz fabrikanın hijyen kalitesi konusunda deneyim ve tecrübe sahibi bir temizlik fabrikası olması gerektiğidir. Yıkamada birinci aşama, ücretsiz servis aracının beklenen sürede halılarınızı almaya gelmesidir ki bu iş için artı bir ödeme istenmemelidir. Bu anlamda profesyonel bir temizlik şirketi aşağı yukarı beklenen sürede teslim alır halıları.

Yıkanan halıların çabucak kurumasının sağlanmasında halı sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek bu işin kusursuz olması için büyük önem arz etmektedir. Sanayi tipi sıkma makinesinden çıkarılan halı ve kilimler asılmaya gereksinim duyar ki güneş dezenfeksiyonu bir tek bu sayede sağlanır. Yüzde yüz kuruyan halı ve yolluklar son kontroller için denetleme kısmına taşınır ve bu noktada fırçalama ile birlikte parfüm ve paketleme uygulamaları yapılır. Poşetleme işlemleri de tamamlanan halı ve kilimler müşteri adreslerine göre bir sıralama yapılacak biçimde gruplanıp, sevkiyat personeline gönderilir ve böylece belirlenen zaman diliminde halı ve kilimler müşterilere teslim edilir. Halıları temizleyecek bir şirketin kalite göstergesi, iş ahlakına sahip bir ekip ve bununla birlikte, uygulamada kullandığı malzemelerin uygun kalitede olmasıyla anlaşılabilir.

Bu alan da başka sanayi alanlarındaki gibi mühendislikteki gelişmelerden olumlu yönde etkilenmiş bir iştir ve sanayi alanındaki son dönemdeki yenilikler sektörün standartını ciddi anlamda üst seviyelere çıkarmıştır. Etimesgut deneyimli halı ve yolluk yıkamaya halı ve yollukları eski sistem veya bilgisayarlı teknikle yıkatabilirsiniz fakat halı yıkama deterjanının kalitesi, yıkamanın başarısını çok önemli oranda değiştirir. Bu işte olumlu bir sonuç almak için ciddi arındırma gücü olan leke çıkarıcılar ile yıkama yapmak gerekmektedir.

Değişen koşullarla birlikte son yıllarda iki değişik halı yıkama yöntemi izlenmeye başlanmıştır ki, bu metotlardan birincisi meç aracılığı ile yıkama diye bilinen sistem, diğeriyse otomatik halı yıkama makinesiyle yapılan yıkama tipidir. Otomasyonlu halı ve kilim yıkama makineleri ile sürdürdüğümüz yıkamanın meçle yapılan yıkamaya göre pek çok faydası listelenebilir ki, bu faydaların en dikkat çekicisi zannediyorum çift yönlü yıkamadır. Standartlara uygun hizmet bekleyen birisiyseniz ve eğer, beklentilerinize cevap vermeyen durumlarla karşı karşıya gelmekten korkuyorsanız, halılarınızı yıkatacağınız yıkama firmasına halılarınızı verirken bazı önemli detayları bilerek dikkat etmeniz gerekiyor. Kıymetli halılarınızın yıkama işleminden istenen başarılı sonucu almak için tecrübe gerektiren bir çok normlara uymak gerekmektedir.