Elvankent halı yıkama çalışanları halı yıkama uygulamasının çok önemli bir iş olduğunun bilincinde yetiştirilirler. Elvankent halı yıkama elemanları halının teknik özelliklerini çok iyi bilirler. Hangi halı ne şekilde yıkanmalı, ne tür bir temizlik ürünü kullanılmalı, ne kadar süre ile yıkanmalı gibi bir çok sorunun cevabını yılların verdiği tecrübe ve bilgi birikimiyle bulmuşlardır. Firmamız Elvankent halı yıkama sürekli kendisini yenileyip geliştirerek hızla büyüyen bir firma konumuna sahip olmuştur. Elvankent halı yıkama olarak kısa sürede gelişip büyümemizin en büyük kaynağının müşteri memnuniyeti olduğuna inanıyoruz. Zaten kötü yapılan bir halı yıkama ile asla büyük bir firma olunamaz. Daha doğrusu her işte bu böyledir. Referans olmadan halı yıkama işi gelişemez. Bunun en büyük kaynağı müşteri memnuniyetinden geçer. Bilinmelidir ki iyi yıkanmış bir halı bir çok müşteriye referans demektir.

Elvankent halı yıkama fabrikası olarak en iyi reklamın şüphesiz, müşteri memnuniyeti olduğunu çok iyi biliyoruz. Fabrikamız kusursuza yakın bir halı yıkamayı bünyesinde bulunan gelişmiş halı yıkama makineleri ve yılların verdiği tecrübe ile yetiştirilmiş çalışanlarıyla sağlamaktadır. Etimesgut halı yıkama olarak Elvankent halı yıkama bölgemizde ve tabi ki diğer bölgelerde de halı yıkamayı sadece para kazanmak amacıyla yapılan bir iş olarak değil, aynı zamanda da insanların sağlığını doğrudan etkileyebilecek bir iş yaptığının farkında olarak yapmaktadır.

Elvankent halı yıkama tarafından yıkama bandına getirilen halılar, öncelikle iplik özelliklerine göre yıkamak üzere hazırlanır çünkü bütün halılar aynı makine ve deterjanla yıkama yapılamamaktadır. İşletmemizde uygulanan yeni teknikler ve geliştirilmiş leke çıkarıcılar işimizin gereğini en iyi şekilde tatbik etmemize imkan veriyor. Buradan hareketle biz de Elvankent halı ve kilim yıkama şirketi olarak bu şartın bilincindeyiz ve piyasada bulunan kalitesiyle bilinen makine modellerini kullanarak yıkama yapıyoruz.

Temizlik ihtiyacı olan halıların yıkanmasından istenen sağlıklı sonucu sağlamak için uzmanlık gerektiren özel normların sağlanması gerekmektedir. Özellikle temizliğe gereken önemi veren biriyseniz piyasada geçerli şampuanları kullanan halı ve yolluk yıkama firmalarını tercih etmek zorundasınız. Belirtmekte fayda var ki halıları yıkatırken istenen kaliteli neticeye varmak için temel şart olarak bilinmesi gerekli olan konu, halı ve kilimleri yıkayacak kuruluşun temizlik ve hijyen sağlamada beceri kazanmış bir kilim ve halı yıkama firması olması gerektiğidir.

Yıkamada öncelikli adım halı toplama aracının söylendiği saatte halıları almaya gelmesidir ve bu iş için artı bir bedel talep edilmemelidir. Unutmayın kaliteli iş yapan bir halı temizleme fabrikası aşağı yukarı belirlenen sürede halıları alır. Kaliteli hizmet almak isteyen birisi iseniz ve şayet, kalitesiz durumlarla karşılaşmaktan endişeleniyor iseniz halılarınızı yıkatacağınız halı yıkama fabrikasına iş yaptırırken bazı şeyleri göz ardı etmemeniz gerekiyor.

Halıları temizleyecek bir işletmenin ortaya koyduğu kalite, bilgili eleman kadrosu ve bununla birlikte kullandığı deterjan ve leke çıkarıcıların standartlara uygunluğuyla bilinir. İlerleyen teknoloji ile beraber son yıllarda iki türlü yıkama sistemi ortaya çıkmıştır ki, bu sistemlerden ilki meçle elde yıkama diye anılan teknik, ikincisi ise tam otomatik sistemlerle yapılan yıkama tipidir. Otomatik halı yıkama makineleriyle icra edilen yıkama işinin manuel yıkamaya göre fazlaca faydası vardır ve bu avantajların en fazla önemli olanı zannederim halının çift taraflı yıkanmasıdır. Yıkanmış halıların gerekli zamanda kurutulmasında bu iş için yapılmış bir sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek, bu işin sorunsuz halledilmesi için son derece önemlidir. Sıkma makinesiyle sıkılmış halı ve kilimler güneşle kurutulmaya gereksinim duyar ki, bakterisiz yıkama tam manasıyla bu yolla sağlanabilir. Tam manasıyla kuruduğu anlaşılan halı ve yolluklar kontrol maksadıyla kalite kontrol alanına sevk edilir ve bu masada tarama, fırçalama ile beraber paketleme işleri yapılır. Paket işlemleri nihayete eren halı ve yolluklar dağıtım planlarına göre bir arada tutulacak şekilde gruplara ayrılıp, sevkiyat bölümüne gönderilir ve bundan sonra önceden bilinen saatte halılar müşterilere dağıtılır.

Yıkama sektörü de benzer işlerdeki gibi teknik ilerlemelerden olumlu etki almış bir iş koludur ve mühendislik alanındaki yeni teknik imkanlar bu işin kalitesini epeyce üst seviyelere yükseltmiştir. Elvankent halı ve kilim yıkamaya halıları eski usullerle ya da bilgisayarlı teknikle yıkatabilirsiniz ama kaliteli halı yıkama deterjanı kullanmak, halı yıkamanın başarısını net olarak değiştiren bir özelliktedir. Bu anlamda kaliteli sonuç almak için bakterisiz bir hijyen sağlayan endüstriyel deterjanlar kullanmak fazlaca önemlidir.

İyi bir kilim ve halı yıkama fabrikasının kusursuz neticeler ortaya koyabilmesi noktasında hassasiyet gerektiren prensiplerden bir tanesi de ağartıcı maddelerin değişik yapıdaki halılara ne tür tekniklerle uygulanacağı konusunda bilgili olmaktır. Zira kabul etmek gerekir ki piyasada tutulan şampuanlar kullanmak yıkama işinin sonucunu doğrudan belirlemektedir.