Elvankent halı yıkama fabrikası halılarınızı en kısa süre içerisinde adresinizden teslim alır. Teslim alınan halılarınız halı yıkama fabrikamızda yıkanmak üzere yola çıkar. Elvankent halı yıkama fabrikamıza gelen halılar, belirli standartlara göre gruplandırılırlar. Bu gruplandırmada önemli noktaların başında halının cinsi gelmektedir. Çünkü her halı, kendine özgü bir yıkamaya sahiptir.

Elvankent halı yıkama fabrikamız, gruplandırılmış halıları teknolojik ekipmanları yardımıyla en temiz olacak şekilde yıkamasını gerçekleştirir. Yıkama işlemi gerçekleştirilmiş olan halılar, Elvankent halı yıkama fabrikamızdaki kurutma bölümlerine alınarak kurutma işlemleri gerçekleştirilir. Tamamen kurumuş olan halılar, son kontrolleri ve fırçalama işlemleri yapılmak üzere, kontrol bölümüne gönderilirler. Kontrol bölümünden geçen halılar, son olarak paketlemeleri yapılarak müşteriye gönderilmek üzere yola çıkarlar.

Kirlenen halıları yıkayan bir işletmenin yaptığı işteki kalite, iş ahlakına sahip eleman kadrosu ve kullandığı deterjanların kalite standartlarına uygunluğu ile anlaşılır. Halı yıkama sanayisi de diğer sanayi alanlarındaki gibi gelişen endüstriden fayda görmüş bir iş alanıdır ve özellikle yeni teknolojik imkanlar yıkamanın kalitesini ciddi manada yükseklere taşımıştır.

Altını çizmeliyiz ki halı ve kilimleri yıkatırken kaliteli bir sonuç için önem verilmesi gereken konu, halıların verileceği işletmenin lekelerin çıkarılması ve hijyen konusunda titiz ve özverili bir halı ve kilim yıkama kuruluşu olmasındaki zaruriyettir. Elvankent halı yıkama servisiyle yıkama alanına alınan halılar ilk olarak türleri tespit edilerek gruplara ayrılır çünkü farklı yapıdaki halı ve kilimler aynı makine ve deterjanla yıkanamaz. Temizliğe önem veren bilinçli bir tüketici olarak şayet, gerekli beklentiyi karşılamayan bir neticeyle karşılaşmaktan endişe duyuyorsanız; yıkama yaptıracağınız yıkama fabrikasıyla seçerken bazı önemli şartları araştırmalısınız.

Her türlü halının yıkama işleminden istenen sağlıklı sonucu sağlamak için profesyonellik gerektiren bir çok kurallara uymak son derece önemlidir. Kilim ve halı yıkamada birinci aşama, ücretsiz servis aracının belirlenen zaman içerisinde halıları almaya gelmesidir ki servis ile alakalı herhangi bir ücret talep edilmemelidir. Unutmayın kaliteli iş yapan bir halı yıkama ve overlok işletmesi özellikle istenen zamanda verilen adreste olur.

Halı ve kilimlerin hızlı bir şekilde kurumasının sağlanmasında otomatik sıkma makinesinin kullanılması bu işin sorunsuz olması için ciddi önem teşkil etmektedir. Sıkma makinesinden çıkan halı ve yolluklar askıda bekletilmeye ihtiyaç duyar ki bakterilerin yok olması ancak bu sayede sağlanır. Güneşte kuruması gerçekleşen halı ve yolluklar kontrol maksadıyla kalite kontrol bölümüne sevk edilir ve burada leke kontrolleri ile beraber ambalajlama ve parfümleme uygulamaları yapılır. Paketleme ve parfümleme işlemleri de tamamlanmış olan halı ve yolluklar barkot numaralarına göre bir araya getirilecek şekilde toparlanıp, servis araçlarına sevk edilir ve beklenen zaman diliminde halı ve yolluklar sahiplerine sevk edilir. Son yıllarda kullandığımız yeni cihazlar ve üstün özellikli şampuanlar işimizi en az riskle tatbik etmemize imkan veriyor. Buradan hareketle her zaman Elvankent halı yıkama olarak bu inceliğin bilincindeyiz ki, piyasada bulunan kalitesi en yüksek olan makine modellerini kullanan bir firma olarak tanınıyoruz. Teknolojik destek sayesinde son dönemde iki çeşit yıkama metodu izlenmeye başlanmıştır ki, bunlardan ilki meç kullanarak yıkama olarak isimlendirilen teknik, diğeri ise otomatik halı yıkama makinesiyle yapılan yıkama sistemidir. Çok programlı otomatik halı ve kilim yıkama makineleri ile icra ettiğimiz yıkama işinin eski sisteme göre bir çok faydası görülür ve bunların içinde en önemli olanı sanıyorum yıkama kalitesinin daha yüksek olmasıdır.

İşine önem veren bir halı, kilim ve yolluk yıkama firmasının yüksek hijyen kalitesinde bir hizmet çıkarabilmesi noktasında belki de en önemli şeylerden birisi de leke çıkarıcı sarf malzemelerin hassas yapılı halılara ne tür metodlarla uygulanacağını bilmektir. Çünkü ispatlanmış bir gerçektir ki kalite belgeleri tam olan bir deterjan kullanmak halı yıkamanın sonucunu doğrudan belirler. Elvankent çift yönlü halı ve kilim yıkamaya halı ve kilimleri elle veya tam otomatik sistemle yıkatabilirsiniz ama leke çıkarıcı deterjanın kalitesi, yıkamanın başarı oranını neredeyse tamamen etkileyen bir özelliktedir. Halı ve kilim yıkamada kaliteli sonuca varmak için ciddi arındırma gücü olan şampuanlar kullanmak gerekmektedir.

Halı yıkamada hijyen kalitesine azami derecede önem veren biri iseniz yüksek düzeyde kaliteli deterjanlar kullanan halı yıkama işletmelerini tercih etmek zorundasınız.