Etimesgut Halı Yıkama Teknik

etimesgut hal ykama teknik
Etimesgut halı yıkama olarak şunu biliyoruz ki, en güzel renkler ve desenlerde seçilen halılarımız hanelerimizin en değerli eşyalarındandır. Binlerce farklı örnek binlerce ayrı desen seçeneği mevcuttur. El dokuma halılar ayrı, makina halıları apayrı niteliktedirler. Halıların evveliyatı mevzusunda bir çok farklı rivayetler mevcuttur. İşin gerçeği hangisidir bilinmez ama sonuç olarak çok eski zamanlardan bugüne hemen hemen her ev de kullanılırlar. Etimesgut halı yıkama fabrikası olarak her cins halıyı yıkama mevzusunda son derece deneyimliyiz. Tabiki halıların yapısal özellikleri yıkama teknolojilerini belirleyen kriterdir. Tüm halı örnekleri bilinmelidir ki benzer biçimde yıkanmazlar.

Bazı halı cinsleri fazlaca narin bir niteliğe sahiptirler. İplikleri de boyaları da pek naziktirler. Bu tipten halıların yıkanma işleminde fazlaca özen göstermek gerekmektedir.

Narin yıkama işlemi yapacağımız zaman, halı yıkama temizlik kalitesinden de asla taviz vermemeliyiz. Bu türdeki halılar yıkanacakları zaman asla ağır kimyasal temizlik ürünleri tercih edilmemelidir. İşin en ciddi tarafı da asla çamaşır suyunun bu halılara uygulanmamasıdır.

Bir kesim halılar çok sık dokunurlar. Bu tipteki halıların altlarının temizlenmesi fazlaca ihtimam istemektedir. Aslında halının cinsi ne olursa olsun halının temizliğinde halının dipleri fazlaca özen gösterilerek temizlenmelidir. Onun için sık dokunmuş halılar öbürlerinden ayrı yıkanmalıdırlar. Uygun makina, teknik ve deterjanlar kullanılarak yıkama yapılmalıdır ki, tam anlamıyla bir temizlik ortamı oluşmuş olsun.

Her ne sebeple olursa olsun, aşırı derece kirlenmiş veya yıpranmış, makina halıları ve el dokuma halıları Etimesgut halı yıkama olarak bizi yakından ilgilendirmektedir. Ara sıra öyle halılarla gelmekte ki, sanki yırtıldı yırtılacak durumdalar. Böyle halılar yıkanırken, elbette ki diğer halılardan farklı bir yöntem teknik gerektirmektedir. Ayrıca kimi halılar, fabrika da kullandığımız makinalara dayanamayacak kadar aşınmış olabilmekte. Etimesgut halı yıkama böyle bir durumla karşı karşıya kaldığında halı sahiplerine durumu bildirmektedir.

2960 Okunma
ana kategoriler

Etimesgut Halı Yıkama Fabrikası İstasyon cad. No: 203 Etimesgut/ANKARA Tel: 0(312) 226 30 29